تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

عملکرد صنعت بیمه : 52 درصد رشد و تولید ۱۳۱ هزار میلیارد ریال حق بیمه

  بیمه نیوز - بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران آمار عملکرد سال ۱۳۹۱ شرکت های بیمه را نسبت به مدت مشابه در سال قبل در بخش حق بیمه های تولیدی و خسارت پرداختی منتشر کرد.

  به گزارش ایسنا ، بر اساس آمار عملکرد شرکت‌های بیمه در سال ۱۳۹۱ که از سوی اداره تحلیل های آماری بیمه مرکزی تهیه شده است، شرکت‌های بیمه طی این مدت بیش از ۱۳۱ هزار میلیارد ریال حق بیمه تولید و ۷۸ هزار میلیارد ریال خسارت پرداخت کرده‌اند.

  بررسی عملکرد سال ۱۳۹۱ شرکت‌های بیمه نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می دهدکه شرکت های بیمه ۱۳۱ هزار و ۹۷ میلیارد ریال در سال ۱۳۹۱ حق بیمه تولید کرده اند که نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۵۲.۳ درصد رشد داشته است.

  شرکت‌های بیمه طی این مدت همچنین ۷۸ هزار و۳۸۰ میلیارد ریال خسارت به بیمه گذاران پرداخت کردند که این میزان نیز نسبت به مدت مشابه خود در سال قبل۴۶.۰ درصد رشد نشان می دهد.

  طبق این گزارش، شرکت سهامی بیمه ایران به عنوان تنها شرکت بیمه دولتی با کسب ۴۵.۶ درصد بیشترین سهم از بازار و ۲۳ شرکت بیمه خصوصی و غیردولتی کشور ۵۴.۴ درصد سهم از بازار را در حق بیمه تولیدی به خود اختصاص داده اند.

  در پرداخت خسارت، بیمه ایران تنها شرکت بیمه دولتی با ۴۹.۹ درصد بیشترین سهم از بازار و شرکت های خصوصی آسیا، البرز و دانا هر کدام به ترتیب با ۱۰.۲، ۵.۳ و ۵.۱ درصد در بالای جدول پرداخت خسارت قرارگرفته اند و از لحاظ نرخ رشد خسارت پرداختی نیز شرکت های بیمة ما، کوثر، دی و میهن در صدر رده بندی قرار دارند.


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ شنبه 9 آذر 1392 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , , ,

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز شنبه 29 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55487
 • تعداد مطالب :160391
 • بازدید امروز :332306
 • بازدید داخلی :38701
 • کاربران حاضر :232
 • رباتهای جستجوگر:377
 • همه حاضرین :609

تگ های برتر